Wielki sukces młodych krajoznawców z Województwa Podkarpackiego

with Brak komentarzy

 logo_pttk_jpg

W dniach od 13 do 15 maja 2016 roku w Kozienicach  odbył się Zlot Laureatów XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Młodzież  z całej Polski spotkała  się na 3 – dniowym Zlocie Laureatów, na którym podsumowano i wręczono nagrody  XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Młodzież z województwa podkarpackiego pisała w swoich pracach o najpiękniejszych     zakątkach    województwa   podkarpackiego,   ludziach    zasłużonych dla naszego  regionu, legendach oraz promowała swoje Małe Ojczyzny.

Dla młodzieży i opiekunów przygotowano bogaty program krajoznawczy, w ramach którego laureaci zwiedzali okolice Kozienic (kościół pobenedyktyński w Opactwie,  Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oraz uczestniczyli w pokazach kawaleryjskiej grupy rekonstrukcyjno – historycznej w Garbatce.

Laureaci uczestniczyli również w wycieczce krajoznawczej do Puszczy Kozienickiej, zwiedzano Królewskie Źródła oraz spacerowano ścieżką dydaktyczną z leśnikiem. Wycieczka zakończyła się marszem na orientację i ogniskiem z pieczeniem kiełbasy i piosenką turystyczną.

ojcowizna

Z województwa podkarpackiego nagrody otrzymali:

W kategorii prac multimedialnych uczniów szkól podstawowych – I miejsce

Martyna Surowiec, Aleksandra Ożóg ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Henryka Sienkiewicza w Nienadówce (woj. podkarpackie) za pracę „Wędrówki Włóczykija”, opiekun Pani Barbara Grzesiakowska.

W kategorii prac zbiorowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych – I miejsce

Karolina Sowa, Szymon Hadam, Kamil Nowak, Paweł Sierant z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie (woj. podkarpackie) za pracę „Smaki życia, czyli opowieści rodzinne przy owalnym stole”, opiekunowie Pani Anna Mol, Pan Jarosław Mol.

W kategorii prac zbiorowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych – wyróżnienie

Anna Kiszka, Urszula Sowa, Jan Jarosz z Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku (woj. podkarpackie) za pracę „Z legend Ziemi Przeworskiej”, opiekun Pani Joanna Śliwińska.

W kategorii prac multimedialnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych – wyróżnienie

Aleksandra Rokosz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu (woj. podkarpackie) za pracę „Wycieczka – Śladami Jarosławskich Żydów”, opiekun Pan Andrzej Bajan.

 

Marian Dzimira

Przewodniczący Wojewódzkiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego
„Poznajemy Ojcowiznę”.

tel. 605 144 102,  e-mail: pttk-ptsm@wp.pl

www.ptsm-alko.pl