Wielki sukces młodych krajoznawców z Województwa Podkarpackiego

with Brak komentarzy

W dniach od 16 do 18 maja 2014 roku w Biłgoraju odbył się Zlot Laureatów XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Młodzież  z całej Polski spotkała  się na 3 – dniowym Zlocie Laureatów, na którym podsumowano i wręczono nagrody  XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.

Młodzież z województwa podkarpackiego pisała w swoich pracach o najpiękniejszych     zakątkach    województwa   podkarpackiego,   ludziach    zasłużonych dla naszego  regionu, legendach oraz promowała swoje Małe Ojczyzny.

Dla młodzieży przygotowano bogaty program krajoznawczy, w ramach którego laureaci zwiedzali Biłgoraj, Fundację Kresy 2000, Górecko, Józefów, Krasnobród, Zamość, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec oraz Roztoczański Park Narodowy.

Z województwa podkarpackiego w uroczystym Zlocie Laureatów XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”  uczestniczyli i nagrody otrzymali:

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

II nagrodę otrzymał:

Bartosz Zięzio z Zespołu Szkół nr 2 w Manasterzu, Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego za pracę „»Pogórzanin« – moja miłość i pasja”, opiekun Pani Jolanta Zięzio.

Nagrodę Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymały:

Dominika Kołcz, Julia Stachiewicz, Barbara Struś z Zespołu Szkół im. Św. Antoniego z Padwy w Urzejowicach za pracę „Nasi dzielni strażacy – Ochotnicza Straż Pożarna w Urzejowicach”, opiekun Pani Halina Zając.

W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Grand Prix Polski szkół gimnazjalnych otrzymał:

Michał Zarzycki z Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie za pracę „Z galicyjskich Wiercan do Rzeszowa”, opiekun Pani Małgorzata Majcher.

W KATEGORII SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Grand Prix Polski uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymali:

Jadwiga Kustra, Monika Kustra, Przemysław Urban, Bartłomiej Wasieńko z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie  za pracę „Diabelski chichot. Prawdy i legendy o kapliczce Zwiercana”, opiekunowie Pani Anna Mol i Pan Jarosław Mol.

W kategorii prac indywidualnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
I nagrodę otrzymała:

Magdalena Gniewek z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie za pracę „Spacerek po Rzeszowie z Mikołajem Spytkiem Ligęzą”, opiekun Pani Mirosława Zwierzchowska.

W kategorii prac indywidualnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
II nagrodę otrzymała:

Jolanta Wierzbińska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu za pracę „Pamięci »Żołnierzy Wyklętych«”, opiekun Pan Andrzej Bajan

Medalem „Nauczyciel Kraju Ojczystego” i Listem Gratulacyjnym Ministra Edukacji Narodowej została wyróżniona Pani Marta Uchman – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku.